Dvoboj med Domžalami in Mariborom je pripadel Štajerkam, ki v tej sezoni ostajajo neporažene. Triglavanke so v Grosupljem slavile peto zaporedno zmago. Celjanke so že v sredo visoko ugnale Konjičanke.

Sobota, 29. oktober:
DOMŽALE : MARIBOR 56:68 (17:21, 19:16, 15:21, 5:10)
Molnar 16 (19 skokov), Kračan 12 (5 podaj), Stefanoski 11; Kuzma in Cvijanovič (9 skokov) po 18, Črešnik 12.

V drugem obračunu večera sta se pomerili ekipi, ki sta povsem različno odprli sezono. Domžalčanke, ki v tej sezoni še niso okusile slasti zmage, so v domači dvorani gostile Mariborčanke. Slednje so državno prvenstvo odprle s tremi zmagami in v tem ritmu nadaljevale tudi na tekmi v Domžalah. Štajerke so bile v uvodnih minutah tekme v rahli prednosti in prvo četrtino dobile s štirimi točkami prednosti. Domačinke so Mariborčankam ves čas dihale za ovratnik, minuto do konca prvega polčasa pa tudi povedle.

Na odmor je s prednostjo točke odšla ekipa iz štajerske prestolnice. V uvodnih minutah drugega polčasa so gostujoče košarkarice naredile delni rezultat 7:0 in prišle do prve občutne prednosti. V 35. minuti je prednost zrasla na 13 točk in tekma je bila odločena. Mariborčanke so z rezultatom 56:68 vpisale četrto zaporedno zmago v državnem prvenstvu. Pri domačih je bila najbolj razpoložena Lorena Molnar (16 točk in 19 skokov), pri gostjah pa sta po 18 točk dosegli Simona Kuzma in Tina Cvijanovič.

V naslednjem kolu so košarkarice Domžal proste, Mariborčanke pa bodo 5. novembra odigrale debri proti kranjskemu Triglavu.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Vlado Velikonja, trener Domžal:
"Pokazali smo več, a vsekakor ne dovolj. Imamo kadrovske težave, a bom pohvalil tista dekleta, ki puščajo srce na igrišču. Imamo mlado ekipo in zato plačujemo davek. Čestitam Mariborčankam za zmago."

Andrej Kuzma, trener Maribora:
"Pričakovano težka tekma v Domžalah. V prvem polčasu se nismo držali navodil iz slačilnice, nato pa v nadaljevanju zaigrali veliko agresivneje, kar nam je prineslo dokaj suvereno zmago. Čestitke dekletom."