Mariborčanke so z rezultatom 63:59 slavile na gostovanju v Slovenskih Konjicah.

1. SKL ZA ŽENSKE, 3. KOLO:
KONJICE : MARIBOR 59:63 (18:13, 14:22, 11:16, 16:12)
Klančnik K. 19 (11 skokov), Zdovc in Ramšak po 11; Kuzma 24 (7 skokov), Cvijanovič 17, Galič, Kranjc in Škobalj po 6.

V tekmi dve ekipi iz Štajerske so zmago slavile Mariborčanke, ki so bile z rezultatom 62:59 boljše od košarkaric Konjic. Tekmo so bolje začele domače košarkarice, ki so dobile prvih deset minut s petimi točkami prednosti. Mariborčanke so v sedmi minuti druge četrtine prešle v vodstvo, ki ga do konca tekme niso izpustile iz rok.

V tretji četrtini je razlika narasla na deset točk. Domačinke so se v zadnjem delu tekme vrnile v igro in se pri rezultatu 57:54 povsem približale gostjam. V odločilnih trenutkih srečanja so Mariborčanke ohranile mirno kri in zmagale z rezultatom 63:59.

Pri domačih se je znova izkazala Katja Klančnik, ki je 19 točkam dodala 11 skokov, pri gostujoči ekipi pa je bila najbolj razpoložena Simona Kuzma s 24 točkami. Tina Cvijanovič je dodala 17, po 6 so dosegle Satja Škobalj, Tanita Krajnc in Tjaša Galič.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Stojan Fink, trener Konjic: "Za nami je težka tekma."

Andrej Kuzma, trener Maribora: "Čestitke mojim dekletom za odlično tekmo in zmago. Uspelo nam je parirati v skoku, kar je bilo ključno. Lepo je videti, da imamo v rotaciji vedno več igralk, saj dekleta pridno izkoriščajo ponujeno priložnost. V Slovenskih Konjicah ne bo slavilo prav veliko ekip, kar da naši zmagi še posebno težo."